کد خبر: 52976
|
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۱۵:۲۵

نماینده حقوقی و قانونی خانواده آتنا درباره شکایتی که از طرف خانواده اصلانی علیه تتلو تنظیم شده است، گفت: شکایت از این خواننده این هفته به ثبت می‌رسد.

به گزارش آنا، امین جباری درباره آخرین جزئیات پرونده قتل آتنا، گفت: پرونده در حال بررسی است و روند عادی خود را طی می‌کند.

تحقیقات در حال انجام است، چون مجرم این پرونده یک مجرم بالقوه سریالی بوده و به قتل‌های دیگری نیز اعتراف کرده که این عوامل طبعا روند بررسی پرونده را زمان‌بر خواهد کرد، اما دادستانی پارس‌آباد تمایل دارد که سریعا این پرونده را بررسی و به دادگاه کیفری استان اردبیل ارجاع دهد.

رنگرز؛ قاتل سریالی

وی در پاسخ به سوال خبرنگار آنا مبنی بر اینکه (اسماعیل.ج) قاتل آتنا تاکنون به چند قتل اعتراف کرده است؟ افزود: هنوز دادستانی این آمار را دقیق به ما اعلام نکرده، زیرا این مساله جزو مسائل امنیتی پرونده است، اما شنیده‌ها حاکی از آن است که از دادگاه‌های شمال کشور نیز دو پرونده به پارس‌آباد ارسال شده که گویا ردپای قاتل در قتل‌های انجام شده در شمال کشور نیز دیده شده است.

جباری درباره حکمی که در انتظار قاتل آتنا خواهد بود، تصریح کرد: تصور من این است که مجازات قاتل، اعدام در ملاعام خواهد بود.

اعدام در ملاعام صورت می‌پذیرد؟

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا خواسته خانواده آتنا مبنی بر سنگسار قاتل، اجرایی خواهد شد؟ عنوان کرد: برای سنگسار قانون شرایط دیگری را در نظر گرفته که گمان نمی‌کنم برای قاتل، این مجازات در نظر گرفته شود. خانواده آتنا و همچنین ملت ایران معتقدند که اعدام برای این قاتل، یک مرگ راحت است اما باید منتظر بمانیم تا دستگاه قضایی حکم را صادر کند.

نماینده حقوقی و قانونی خانواده آتنا اصلانی درباره اینکه آیا اعدام از نظر قانونی در ملاعام صورت می‌پذیرد یا خیر، گفت: گمان می‌کنم ارگان‌های ذیربط در این خصوص موافقت داشته باشند اما من نمی‌توانم در این مورد اظهارنظر کنم، ولی احتمال بر این است که حکم اعدام در ملأعام انجام گیرد.

مراجع قضایی مسئول ماندن و یا ترک دیار خانواده رنگرز هستند

جباری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه خانواده آتنا خواستار ترک دیار خانواده قاتل شده‌اند؛ آیا در این مساله طبق خواسته آنها، اقدام خواهد شد؟ یادآور شد: این خبر مورد تائید نیست. خانواده قاتل تا این لحظه برخلاف تمام شایعاتی که بوده، در صحت، عافیت و امنیت کامل در این شهر زندگی می‌کنند تا جایی که در روز مراسم آتنا نیز مغازه قاتل باز بوده است. حالا اگر مردم مغان می‌خواهند که چنین خانواده‌ای در پارس‌آباد زندگی نکنند، بحث دیگری است و ربطی به خانواده آتنا ندارد. همچنین مرجع رسیدگی به این خواسته نه ما هستیم و نه مردم، بلکه مراجع ذیصلاح باید در این خصوص تصمیم بگیرند؛ اما من معتقد هستم که بحث قاتل از خانواده او جداست و خانواده او نباید مجازات شوند، زیرا این خانواده نیز در شرایط دشواری هستند.

خانواده آتنا خواهان دیدار با رئیس جمهور

وی درباره شغل پیشنهادی دولت به پدر آتنا، گفت: این مساله فعلا در حد پیشنهاد است. پدر آتنا معتقد است که تا زمان قصاص قاتل آتنا به هیچ شغلی مشغول نخواهد بود در حالی که وضعیت مالی آنها اسفناک است. بنا شده است که پدر آتنا در شرکت کشت و صنعت پارس یا مغان مشغول به فعالیت شود، اما ما درخواست داریم که پدر آتنا به صورت رسمی در یکی از این شرکت‌ها استخدام شود.

نماینده حقوقی و قانونی خانواده آتنا در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: خانواده آتنا بی‌صبرانه مشتاق دیدار با رئیس‌ جمهوری هستند.

شکایت از تتلو این هفته به ثبت می‌رسد

جباری در ادامه درباره شکایتی که از طرف خانواده اصلانی علیه امیرحسین مقصدلو معروف «تتلو» تنظیم شده است، گفت: شکایت از این خواننده این هفته به ثبت می‌رسد.

وی با بیان اینکه ما به چندین دلیل از تتلو شکایت کردیم، توضیح داد: یکی از مهم‌ترین دلایل این است که این فرد ادعای خلاف واقع کرده و گفته است که آتنا با توجه به اینکه به سن بلوغ رسیده، در روز حادثه حجاب نداشته و عشوه‌گری کرده است و مادر و پدر آتنا را متهم دانسته که اگر آنها حجاب فرزندشان را رعایت می‌کردند، آتنا مورد تعرض قرار نمی‌گرفت، این در حالی است که آتنا تنها 6 سال داشته و دارای حجاب مناسبی نیز بوده است.

نماینده حقوقی و قانونی خانواده آتنا افزود: تتلو به زنان نگاه جنسیت‌گرایانه دارد و این درست نیست، یعنی وی به جای اینکه نیت عامل و مجرم را نشانه‌ بگیرد، این موضوع را به معلول و به جنس مونث تقلیل می‌دهد و جنس مونث را مورد هدف قرار می‌دهد.

جباری یادآور شد: افراد مشهور و سلبریتی‌ها به صرف اینکه مشهور هستند اجازه ندارند که درباره مسائل بسیار مهم اجتماعی که روح عمومی را جریحه‌دار کرده ادعاهای کارشناسانه کنند، بلکه در این موارد یک آسیب‌شناس و یا جرم‌شناس باید نظر کارشناسی خود را ارائه دهد.

بنیاد «آتنا» تشکیل می‌شود

وی در پایان از تشکیل بنیاد آتنا خبر داد و گفت: ما می‌خواهیم با تاسیس بنیاد آتنا از عزیزانی که اتفاقی همانند آتنا برایشان رخ می‌دهد حمایت کنیم، زیرا معتقد هستیم که باید به این مسائل در کشور بیشتر توجه شود که برای تحقق این هدف نیاز به همکاری خبرنگاران، روانشناسان، جامعه شناسان، هنرمندان و ... داریم.


نظرات

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

* تکمیل موارد ستاره دار ضروری است
(نمایش داده نخواهد شد)
 
1000