کد خبر: 52959
|
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ - ۱۴:۴۹

سید جمشید اوشال، خلبان آزاده و جانباز دفاع مقدس که این روزها یادداشت ها و نکات نغز و دقیقیش، مورد توجه مخاطبان ناب نامه قرار گرفته، امروز نیز یادداشتی برای ما ارسال کرده است

من یک خلبان آزاده و جانباز دفاع مقدس هستم . 
زمانی که واحد های عملیاتی پرواز میکردیم چون کار ما دفاع از کشور بود ، باید یاد میگرفتیم و آموزش میدیدیم که برای بازدارندگی و زمینگیر نمودن حرکت و توان دشمن چگونه و با چه ابزار و علمی تاسیسات و نیروهای دشمن را از بین ببریم .
مثلا برای زدن یک پل چگونه و با چه تاکتیکی و تکنیکی و با چه نوع مهماتی حمله کنیم تا این هدف از بین برود . البته برای هر نوع هدفی مثل انبار مهمات و یا پالایشگاه و یا نیروگاه و یا ساختمان های مهم نظامی و نیروهای سطحی و یا هواپیما و یا کشتی و بنادر تاکتیک و تکنیک و سلاح و مهمات خودش را باید انتخاب و استفاده میکردیم در غیر اینصورت کاربرد نداشت و لذا موضوع از بین بردن دشمن یا بازدارندگی موضوعی صد در صد علمی و پیچیده و دارای تکنولوژی بالایی است که باید با تجربه نیر مورد استفاده قرار بگیرد.

البته کاربرد تخریب فقط در بخش نظامی نیست و امروز میبینید که برای تخریب یک ساختمان چندین ده طبقه که حداقل 4 تا 6 سال طول کشیده ساخته و مستحکم شود با اصول علمی ظرف چند ثانیه بصورت کامل تخریب و ظرف چند روز آوار برداری و آنجا صاف و پارک می شود.

این مقدمه را نوشتم که بگویم عملکرد و نقش دولت دهم منظورم تمامی اعضای دولت دهم نه شخص خاصی در امور اقتصادی و اجتماعی و بعضا فرهنگی و حتی سیاسی که نمونه بارز آن 

1-  به هدر دادن درآمد سرشار حاصل از فروش نفت 120 دلار در بشکه 
2-  تحریک جامعه جهانی بر علیه ایران بطوریکه حتی همسایگان مان هم با ما با ملاحظه رفتار میکردند ؟
3-  پرداخت مستقیم یارانه بدست مردم و ایجاد توقع و انتظار در مردم بدون داشتن برنامه  
4-  تخریب توان پول ملی به کمتر از یک سوم و رو آوردن مردم برای حفظ سرمایه شان با خرید دلار و یورو
5-  نبود نظارت بر امور مالی کشور چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی و وام های بانکی
6-  عدم نوسازی صنایع کشور که در نتیجه توجیه تولید در کشور رفته رفته از بین رفت و بخش مهمی از این سرمایه ها در خدمت واردات در آمد  
7-  دوبرابر شدن واردات در مقابل صادرات  
8-  عدم رعایت برنامه توسعه و سایر موارد مثل همان تخریب ساختمان و ساختار است.

شنیدید که میگفتند اگر کسی را میخواهی بدبخت کنی امورش را بده دست....کار و حرفه اش را از او بگیر و فقط پول توجیبی به او بده به سال نرسیده هم تنبل و بی عار شده و هم محتاج آن پول توجیبی است. آنوقت هر بلایی خواستی سرش بیاور یک روز قدرت آن پول را کم  و محتاج ترش کن و یک روز دیگر بگو فلان کار را بکن تا این پول را بگیری و آنقدر ذلیلش کن که فکر و ذکرش بشود آن پول و قدرت فکر کردن و حرف زدن هم نداشته باشد و...؟؟

امروز همان نگاه و ساختار تیم دولت دهم در دو شکل جدید در خدمت ساختارهای ستادی و دولت های آینده جناب آقای رئیسی و جناب آقای قالیباف ورود و ظهور یافته و با انرژی بیشتری قصد ادامه همان کار و تخریب باقیمانده اقتصاد و فرهنگ کشور را دارند.
یکی با وعده های پوچ و غیر علمی میخواهد با دوقطبی کردن جامعه بدنبال به جان هم انداختن مردم با هدف دستیابی به جامعه بی طبقه توحیدی است و دیگری با زبان دیگر اما هر دو با یک هدف؟ 

و ما هم میبینیم و میدانیم و مردم بهتر از من و شما میبینند و میدانند که چه اشخاصی قصد تخریب زیرساخت های کشور را دارند و چه اشخاصی آواربردار و سازنده؟ 

عزیزان بزرگوار 
مردم به دنبال ساختن امروز برای آینده خوش و آرام و زیبا برای خود و فرزندانشان هستند . 
مردم وعده و تخریب نمیخواهند ؟ مردم کار دائم و زندگی مطمئن میخواهند نه یارانه ای که افسارش دست دولت باشد و هر روز یک بازی برایشان در بیاورند و اسیر تر شوند ؟

انسان و کشور با کار و جوهره کار زنده است نه با یارانه حتی اگر ماهی 5 میلیون تومان باشد.

در برنامه توسعه، یارانه برای حفظ و توسعه اقتصاد و تولید و اشتغال کشور بود یعنی در طول این 8 سال گذشته که حدود 115 میلیارد دلار یارانه پرداخت شد میتوانستیم حداقل 1500 میلیارد دلار به اقتصاد به تولید به صنعت و به اشتغال و به رفاه مردم و کشور کمک کنیم اما بیش از 1500 میلیارد دلار به اقتصاد و به مردم و به صنعت و تولید کشور زیان وارد آوردند؟ چرا؟ چون خشت اول برای هوای نفس و هدفمند کج گذاشته شد و شما و مجموعه شما هم میخواهید همین مسیر را با شتاب بیشتری طی کنید؟ 
با احترام: سید جمشید اوشال


نظرات

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

* تکمیل موارد ستاره دار ضروری است
(نمایش داده نخواهد شد)
 
1000