کد خبر: 52956
|
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ - ۱۱:۴۲
نقد یک فیلم تبلیغاتی آموزنده:

به ناگاه امروز تمام این آدم ها و ساختارها که مالک و تامین کننده منابع مالی این کارها و طرح ها بودند و احتمالا با ایشان نزدیک هم هستند یک مرتبه در این فیلم آدم بده می شوند ؟!


نویسنده: سیّد جمشید اوشال (خلبان آزاده و جانباز دفاع مقدس)

چهارشنبه شب هفته گذشته ساعت 1830 شاهد فیلم مستند تبلیغاتی جناب آقای رییسی از شبکه اول سیما بودم .
کارگردان این فیلم تلاش نمود تا به ملت ایران نشان دهد در جمهوری اسلامی ایران باندهای قدرتی وجود که برای کسب و حفظ منافع هرکاری که بخواهند میکنند و همچنین اختلاف طبقاتی شدید در کشور است و جناب آقای رییسی مخالف این شرایط است و در پایان فیلم توجه مردم را به این موضوع مهم جلب نمود تغییر این شرایط برای مردم توسط جناب آقای رییسی ؟

فیلم بسیار آموزنده و عجیبی بود و لازم است این فیلم تحلیل شود .

نکته اول :

ظاهرا جنابان آقایان طالب زاده و طالبی در جایگاه کارگردان و تهیه کننده فیلم دل خونی از نفش های اول تا چندم فیلم یعنی جنابان آقایان رییسی + نیکزاد + قالیباف + مرتضوی داشتند که این فیلم را این گونه ساختند ؟

نکته دوم :

در فیلم به این موضوع اشاره شده که یک ساختار قدرت این ساختمان های بلند مرتبه و مجتمع های تجاری - اداری بسیار لوکس و گرانقیمت را میسازد و در کنار این همه کاخ های مرفه نشینان ، کوخ های بسیاری نیز ایجاد شده و مردم در کنار این همه تمکن مالی ثروتمندان در فقر مطلق به نان شب شان محتاج هستند و یک ناجی خواهد آمد و مشکلات ایشان را حل خواهد نمود؟ 

نکته سوم 

در این فیلم مشاهده میکنیم ساختمان ها و مجتمع های تجاری – اداری یا آماده شده اند یا در شرف تکمیل هستند و تاریخ شروع پروژه ها مشخصا از سال 1388 به بعد است ؟

نکته چهارم 

به صورت غیر محسوس یکی از عوامل اصلی تامین کننده مالی این اشخاص و ساختارهای قدرت در کشور را دست های پنهان در دولت و یا حکومت و توسط بانک ها معرفی کرده و در ادامه به رکود بسیار سنگینی که در کشور و به خصوص در بخش ساختمان ایجاد و حاکم شده اشاره مینماید که ناشی از عملکرد دولت و یا این اشخاص و یا ساختارهای قدرت های سازمان یافته است . 

نکته پنجم

فیلم اینگونه تمام میشود که تولیت محترم آستان قدس رضوی در مشهد حدود یک سال است که دستور خروج از اینگونه طرح ها و سرمایه گذاری ها را به واحدهای اقتصادی آستان ابلاغ نموده است .  

نکته آخر 
یک ناجی با شعار تغییر برای مردم در شرف آمدن برای تظلم خواهی و حل تمامی این مشکلات است .

جمع بندی 

1-  در این فیلم توجه مخاطبان را به قبح و زشتی کار احداث بلند مرتبه سازی و ایجاد مراکز تجاری شیک و مرفه نشان داده میشود ( که این قسمت مورد نقد است ) 
2-  یا اینکه در فیلم گفته میشود این کارها توسط اشخاص و یا نهادهای خاص با پول های بسیار هنگفت ساخته میشود و اصولا به فکر نیازمندان جامعه نیستند که تا اینجای کار اگر بخواهیم منصفانه نقد کنیم صحیح است  . 
3-  در این فیلم بصورت غیر مستقیم اما با زیرکی خاصی چهره و نام اشخاص و سازمان هایی که مجوز احداث این ساختمان ها و مجتمع ها را صادر نمودند نشان داده می شود!؟ و مخاطبان به راحتی متوجه می شوند که اینگونه مجوزهای ساخت در زمان مدیریت شهری فعلی در شهرهای تهران و مشهد یعنی آقای قالیباف شهردار تهران و آقای مرتضوی شهردار مشهد صادر شده و علی الاصول نوع و خصلت اینگونه مجوز ها نیاز دارد تا این دو شخصیت ( شهرداران ) محترم حداقل چندین بار از نزدیک ، چهره به چهره با اشخاصی که مالک هستند و یا ساختار این قدرت ها آشنا شوند و گفتگو نمایند ؟
4-  البته در ادامه این مسیر ، تایید این مجوزها علی الاصول میباید توسط شورای عالی شهرسازی و معماری باشد یعنی پس از آشنایی و دیدار اشخاص و ساختار قدرت با شهرداران می باید برای گرفتن امضای نهایی با رئیس شورایعالی شهرسازی و معماری که وزیر محترم مسکن و شهرسازی سابق یا راه و شهرسازی فعلی است نیز دیدار و گفتگو داشته باشند ؟
5-  آیا این بزرگواران در آن زمان که مجوز این گونه ساختمان های بسیار شیک و لوکس و مجموعه های بزرگ تجاری و اداری را صادر میکردند خبر نداشتند مردم در چه وضعیتی زندگی میکردند ؟ آیا مردمی که به تصویر آمدند یک شبه فقیر و کوخ نشین شدند ؟
6-  جالب اینجاست که اگر این اشخاص و ساختارهای قدرت در سالهای 1388 به بعد اینگونه مجوزها را دریافت کردند و اتفاقا در زمانی بوده که جناب آقای رییسی معاون اول قوه قضاییه و در ادامه دادستان و مدعی العموم کشور بودند و اگر فسادی را در این مجموعه میدیدند حتما باید با آن ها برخورد میکردند که ظاهرا فسادی دیده نشده و برخوردی هم نشده ؟
7-  و نکته بسیار مهم اینکه به ناگاه امروز تمام این آدم ها و ساختارها که مالک و تامین کننده منابع مالی این کارها و طرح ها بودند و احتمالا با ایشان نزدیک هم هستند یک مرتبه در این فیلم آدم بده می شوند ؟!


نظرات

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

* تکمیل موارد ستاره دار ضروری است
(نمایش داده نخواهد شد)
 
1000