کد خبر: 52945
|
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ - ۱۴:۵۰

حضرت حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در سخنان خود در همدان به موضوع وام ازدواج جوانان توجه و اشاره کردند. ایشان فرمودند 500 هزار زوج جوان منتظر دریافت وام ازدواج 10 میلیون تومان هستند و به دولت ایراد می گرفتند که چرا این زوج های جوان در نوبت منتظرند.


نویسنده: سید جمشید اوشال: حزب ایثارگران انقلاب اسلامی

نکته اوّل:

حضرت حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در سخنان خود در همدان به موضوع وام ازدواج جوانان توجه و  اشاره کردند.
ایشان فرمودند 500 هزار زوج جوان منتظر دریافت وام ازدواج 10 میلیون تومان هستند و به دولت ایراد میگرفتند که چرا این زوج های جوان در نوبت منتظرند.

با یک محاسبه ساده متوجه شدم اگر برای هر زوج جوان به مبلغ 20 میلیون وام ازدواج پرداخت شود ، باید جمعا حدود 10 هزار میلیارد تومان برابر با 3 میلیارد دلار اعتبار تامین و در اختیار ایشان قرار بگیرد.

ظاهرا دولت در شرایط فعلی  نمیتواند این مقدار پرداخت نماید و اگر قرار  باشد قرض نماید باید از بانک مرکزی و یا صندوق توسعه ملی قرض کند که برای این کار نیاز به مجوز مجلس دارد.

اما جناب آقای رئیسی که در حال حاضر تولیت محترم آستان قدرس رضوی میباشند و این آستان مقدس دارای ثروت بسیاری است برای تحقق این موضوع و رفع دغدغه انتخاباتی قدم به میدان بگذارند و به همین مقدار و با شرایط سهل و آسان که خودشان تعیین میکنند به این تعداد زوج جوان وام بدهند و در این امر خدا پسندانه مشارکت نمایند ؟

آیا میتواند این شعار با همت ایشان قبل از 29 اردیبهشت محقق شود ؟ یا این که ایشان هم مثل دولت در پرداخت هایشان محدود هستند ؟

نکته دوّم:

یکی از شعارهای حضرت حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، اقتصاد درون نگر و تعامل با جهانیان است؛ شعار بسیار زیبا و پر محتوا و سازنده ای است.

اعضای محترم ستاد ایشان که ظاهراّ در آینده اعضای دولت کار و کرامت آقای رئیسی خواهند بود غالبا همان اعضای دولت جناب آقای احمدی نژاد هستند و با این حساب نگاه عمومی و کاری این دولت تقریبا شبیه به دولت آقای احمدی نژاد است.

در زمان دولت های نهم و دهم متوسط واردات ایران سالانه حدود 55 میلیارد دلار بود و متوسط صادرات ایران 30 میلیارد دلار بود و تراز تجاری ایران منفی 25 میلیارد دلار بود و این یعنی اقتصاد بر مبنای تجارت برون نگر و تخریب کننده .

آیا جناب آقای رئیسی با این اعضای دولت که دارای سوابق تراز تجاری منفی است میخواهند د کشور اقتصاد دون نگر ایجاد کنند.
مزید بر اطلاع تراز تجارت خارجی کشور در سال 1395 که بخشی از توان اقتصادی کشور را نشان میدهد تقریبا صفر است یعنی اقتصاد در کشور رفته رفته به سمت و سوی دورن نگر در حرکت است .

 


نظرات

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

* تکمیل موارد ستاره دار ضروری است
(نمایش داده نخواهد شد)
 
1000