کد خبر: 52938
|
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ - ۱۴:۱۸
رئیسی:

بیانیه رسمی حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری منتشر شد.

به گزارش ناب نامه ، متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللّهُمَ صَلِّ عَلی علی بن مُوسَی الِّرِضا المَرُتَضی عَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ

ملت شریف و سر افراز ایران  

در حالی چهارمین دهه‌ی عمر نظام اسلامی‌مان سپری می شود که با وجود موفقیت‌ها و پیشرفت‌های امیدوار کننده، همچنان دردهای مزمن ساختاری و سنت های نادرست مدیریتی مردم را رنج می‌دهد و دولت را از پاسخگویی به انتظارات مردم و تحقق اهداف قانون اساسی ناتوان ساخته است.

مردم می پرسند با وجود این همه منابع سرشار و سرزمین پر نعمت، استعدادهای متراکم انسانی و رهنمود های روشن رهبر عزیز انقلاب؛ چرا وضع کشور چنین است و چرا ظرفیت مجموعه‌های داخلی به جای هم افزایی برای حل مسائل کشور، صرف خنثی سازی یکدیگر و رقابت های تخریبی می‌شود؟ 
آیا نمی‌توان قفل  رکود و بیکاری و انسداد در کسب کار و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن را گشود؟!

اینجانب به پشتوانه‌ی بیش از دو دهه تجربه‌ی مدیریتی در سطح کلان همچنین تعامل و نظارت بر ساختارهای مختلف ملی و رویارویی مستقیم با  مفاسد و نواقص موجود در سازمان‌ها و دستگاهای مختلف اجرایی، نسبت به ریشه‌های مسائل کشور و گرفتاری‌های مردم آگاهی و اشراف یافته‌ام و عمیقاً معتقدم این وضعیت قابل تغییر است و به مدد الهی امکان بازگشت تحرک، نشاط و رونق به  زندگی  مردم وجود دارد.

ایران اسلامی  بن‌بست ندارد و کلید واقعی حل مشکلات حضور و اراده ی همه ما مردم برای تحول جدی در مدیریت اجرائی کشور است و گام اول در ایجاد این تغییر، تشکیل  دولتی توانمند و آگاه است که برای  خدمت به مردم و بازگرداندن  کرامت به آنان و مبارزه با  تبعیض  فقر و  فساد شب از روز نشناسد.

با آنکه اکنون بیش از یک سال است مأموریت خدمت به  مستضعفان و  محرومان،  زائران و  مجاوران آستان قدس رضوی را وجهه‌ی همت خود قرار داده و این توفیق عظیم را غیر قابل قیاس با هر مقام مادی و معنوی دیگر می‌دانم، اما ملاحظه‌ی رنج ها و گلایه مندی‌های  مردم و دعوت وسیع اقشار مختلف و نخبگان از این خادم خود برای حضور در عرصه‌ی انتخابات، راه هر گونه عافیت طلبی و ترجیح علایق شخصی را به روی اینجانب بسته است.

اکنون با شناخت دقیق از ظرفیت‌های عظیم انسانی و مدیریتی کشور و در پی دعوت‌های پر شمار و محبت آمیز علماء گرانقدر، اقشار مختلف مردم و نخبگان و جوانان دلسوز، مسئولیت دینی ملی و انقلابی خود را حضور در این صحنه یافته ام. هر چند تا کنون و طی سه دهه ی گذشته هیچ عزمی برای دستیابی به قدرت نداشته ام.

این حضور با توکل به خدا و توسل به حضرت بقیه الله الاعظم (روحی فداه) فارغ از گروه بندی‌های سیاسی رایج و صرفاً با تاکید بر رعایت قانون، اخلاق، انصاف،  صداقت با مردم و پرهیز از  جنجال و سوء استفاده از مقدسات و بیت المال در رقابت انتخاباتی خواهد بود و معتقدم مردم صاحبان حقیقی سرنوشت کشور و انقلابشان هستند و آنانند که به واسطه ی فرصت دادن برای خدمت، بر مسئولان منت دارند.

نجات کشور از بحران های پیش رو و بازگرداندن آسودگی خاطر به مردم، صرفاً با ایجاد  تحول در مدیریت اجرایی، به کارگیری مدیران امین و  قوی و حرکت آگاهانه بر اساس اهداف برنامه‌ای جامع و همه جانبه که ان‌شاءالله آن را در فرصت گفت‌وگوهای پیش رو با شما ارائه خواهم داد، ممکن خواهد بود.

ابراز محبت اقشار مختلف مردم گروه های مختلف سیاسی و جبهه انقلاب اسلامی به این خادم امام هشتم علیه السلام نوید بخش امکان ایجاد  انسجام و  همدلی حداکثری میان تمامی علاقمندان به سرافرازی ایران و دلدادگان به آرمان های  انقلاب اسلامی امام و شهداء برای تشکیل دولت جدیدی است که وضع کنونی را به نفع مردم و آینده ی درخشان ایران اسلامی تغییر دهد.

ان شاالله

ولینصرن الله من ینصره
سید ابراهیم رئیسی
۲۰ فروردین ۱۳۹۶


نظرات

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

* تکمیل موارد ستاره دار ضروری است
(نمایش داده نخواهد شد)
 
1000