کد خبر: 52494
|
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۱:۰۴
رییس پلیس فتا:

رییس پلیس فتای ناجا با اشاره به رشد 63 درصدی جرائم فضای مجازی در کشور گفت: علیرغم این رشد موفق شده‌ایم 88 درصد جرائم را در این فضا کشف کنیم.

به گزارش ناب نامه به نقل ازایسنا، سردار کمال هادیانفر در اولین همایش رویارویی با جرائم سایبری با اشاره به تاریخچه پلیس فتا، گفت: چشم انداز پلیس فتا در افق 1404 رسیدن به سازمانی فعال، قانونمند ، پاسخگو و ... است که بتواند از شهروندان و حاکمیت در فضای مجازی صیانت کند.

وی با بیان اینکه پلیس فتا با 138 کشور جهان در تعامل و ارتباط است، گفت: فضای سایبر در کنار فوایدی که دارد مضراتی هم دارد و مجرمان در این فضا می‌توانند ایحاد مزاحمت کنند.

وی با بیان اینکه تا سال 2020  چهار و شش میلیارد نفر در مردم جهان به اینترنت دسترسی پیدا کنند و کاربر آن شوند، گفت: در آینده‌ای نه چندان دور حدود چهار برابر جمعیت جهان ما تبادل اطلاعات خواهیم داشت و پیش‌بینی می‌شود جرایم سایبر در همین فضا دو تریلیون دلار خسارت اقتصادی به جهان وارد شود.

رییس پلیس فتای ناجا با بیان اینکه ابزارهای مجرمانه تغییر کرده و در حال تغییر است، گفت: 152 پیام رسان موبایلی تابع قوانین کشور ما نیستند، ده‌ها واحد پول مجازی و ... در فضای مجازی وجود دارد.


نظرات

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

* تکمیل موارد ستاره دار ضروری است
(نمایش داده نخواهد شد)
 
1000