کد خبر: 50362
|
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ - ۱۱:۴۰
با انتشار نامه ای عنوان شد :

تاکنون مشکل صدور مجوز مهندسی ساختار و بهره وری برای آنها برطرف نشده است و این موضوع در شرایط کنونی منجر به بروز برخی مشکلات، مانند: عدم امکان پرداخت حقوق، مزایا و حق بیمه آن کارکنان، سرگردانی و بلاتکلیفی نیروها و مدیران شرکت و...

خبر نفت : غلامرضا تاج گردون در نامه ای به وزیر نفت خواستار ساماندهی وضعیت نیروهای حجمی و نگهبانان روزمزد شاغل درشرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران شد.

متن نامه نماینده گچساران و باشت به شرح زیر است :
 
بسمه تعالی

جناب آقای مهندس زنگنه

وزیر محترم نفت

هشدار و توجه جدی

با سلام و احترام
عطف به مکاتبات و مذاکرات قبلی و متعدد فیمابین در خصوص وضعیت نیروهای حجمی و نگهبانان روزمزد شاغل درشرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران که در اثر ایراد وارده از سوی سازمان بازرسی استان کهگلویه و بویراحمد چند ماهی است با مشکل مواجه و هم اینک به یکی از چالشها و معضلات اساسی برای اینجانب، جنابعالی و سایر مدیران صنعت نفت تبدیل شده، متأسفانه علیرغم پیگیری های بعمل آمده، تاکنون مشکل صدور مجوز مهندسی ساختار و بهره وری برای آنها برطرف نشده است و این موضوع در شرایط کنونی منجر به بروز برخی مشکلات، مانند: عدم امکان پرداخت حقوق، مزایا و حق بیمه آن کارکنان، سرگردانی و بلاتکلیفی نیروها و مدیران شرکت، عدم امکان تمدید پیمان های مربوطه، مراجعات مداوم و مکرّر آنان به دفتر مدیرعامل، دفتر اینجانب، درج مطالب، گلایه مندی و شکایت در سایت ها و فضاهای مجازی، ایجاد مشکلات و تنگناهای مالی در زندگی خانوادگی نیروها، احتمال بروز حادثه در محل کار و تحمیل هزینه های ناشی از آن بر عهده شرکت، ناتوانی در برنامه ریزی و بهره گیری مناسب از توانمندی ها و قابلیت های کارکنان مزبور، تشویش اذهان عمومی، اختلال در روند کارها را در پی خواهد داشت. بعلاوه استمرار ایراد قانونی وارده به ماهیت وجودی آنان از سوی نهادهای نظارتی و محاسباتی نیز کماکان وجود خواهد شد.

با پیگیری اینجانب و مساعدت جنابعالی، حقوق نامبردگان تا پایان تیرماه بصورت موقت پرداخت گردید ولی مادامی که وضعیت مجوزات نامشخص و ساماندهی آن نیروها انجام نشود، این مشکل پابرجا بوده و عنقریب مجدداً همین روند تکرار و موجب اتلاف وقت بنده،جنابعالی و سایر مدیران خواهد شد.

 لذا ایجاب می نماید مسئله این نیروها که بکارگیری آنان مربوط به دوره تصدی جنابعالی و اینجانب نبوده ولی دامنگیر ما شده برای همیشه با مدیریت و دستور جنابعالی جهت ساماندهی و تعیین تکلیف نهایی در دستور کار قرار گیرد.

لازم بذکر است سابقه بکارگیری نیروهای مذکوربه سال های 91-1390 برگشته و با انجام مکاتبات و مراحل کارشناسی، بخشی از آنان ساماندهی و مابقی ( حدود 458 نفر شامل 127 نفر حجمی و 331 نفر نگهبان موقت) کماکان بلاتکلیف میباشند و بیم این میرود تداوم این روند موجب بی نظمی و اختلال در سیستم صنعت نفت گردد.

                                        ارادتمند
                                غلامرضا تاج گردون

 

دانلود فایل ضمیمه


نظرات

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

* تکمیل موارد ستاره دار ضروری است
(نمایش داده نخواهد شد)
 
1000